Londona – Lielbritānijas galvaspilsēta, te miglains un lietains, bet ne vienmēr. Pilsētā ir vairāk kā 300 muzeju un galeriju kas praktiski aptver visas cilvēka darbības jomas. Vietējās eksotikas mīļotāju, varbūt, ieinteresēs Londonas muzejs ”kokni” –īsto londoniešu pamatiedzīvotāju, vai madāmas Tjusso vaska figūras. Tehnikas cienītāji ieskatīsies Cabaret Mechanical Theatre –automātu un mehānisko skulptūru muzejā, kurš atrodas pašā pilsētas centrā Kovent Gardenā, te ir arī vēl viens tipiski anglisks muzejs –ievērojamais Londonas sabiedriskā transporta muzejs, kurš sola ne mazums ziņkārīgā, tā kā tieši Londonā parādījās pirmie omnibusi un metro. Filozofijas un literatūras zinātājus sagaida Freida māja –muzejs, Dikkensa un, protams, visiem zināmā Šerloka Holmsa māja nemainīgajā adresē Beiker –street, 221b. Sporta līdzjutēji var apmeklēt tenisa muzeju, veltītu turnīru vēsturei. Der atzīmēt, ka daudzi lielākie Londonas muzeji ir bezmaksas, ko nevar teikt par nelielām sanāksmēm, kur biļetes vērtība var būt jūtama.
1. Britu muzejs.
Viens no lielākajiem un svarīgākajiem cilvēces vēstures kultūras muzejiem pasaulē. Muzejs dibināts 1753. gadā ārsta un zinātnieka Sera Gansa Sloana uz kolekcijas bāzes. Arheoloģisko pasoles. Tieši tur no 1763. gada tika vestas angļu arheologu atradnes no Ēģiptes, Grieķijas, Turcijas teritorijas. Šodien tā ir gigantiska novietne kā ēģiptiešu un antīko retumu, tā arī viduslaiku mantojuma, Renesanses un vēlāko laiku. Bez tēlotājas mākslas darbiem, muzejs arī lepojas ar plašu zīmējumu, gravīras, medaļu, monētu kolekcijām, kā arī ar grāmatizdevēju retumu.
Ieeja Britu muzejā ir brīva.
2. Vestminsteras Abatija.
Ar saviem vienādiem kvadrātveida torņiem un greznām arkām šī sena gotiskajā stilā veidotā angļu abatija ir varens piemērs baznīcu arhitektūrā.
3. Dabaszinātņu muzejs.
Interesantā muzeja kolekcija dzīvi atveido Zemes evolūcijas attīstības procesu un būtnes, kas viņu apdzīvo. Pat ja jums nav lielas intereses dabaszinātnes, izstādītie šeit dīvaiņi diez vai jūs atstās vienaldzīgus. Visinteresantākie no tiem -30-metrīgs dinozaura skelets, kuri dzīvoja pirms 150 miljoniem gadu, un salīdzināmā zīdaiņu ekspozīcija dabiskā lielumā, ar zilā vaļa modeli, kurš, varat iedomāties, ir 20 reizes (!) lielāks par ziloni.
Ieeja brīva.
Metro: Glaucester road.
4. Apskatu ritenis „Londonas Acs”.
Tā augstums ir 135 metri un svars vairāk kā sver 250 divstāvu autobusi. Londonas Acs ir visskatāmākais objekts, kas parādījās pilsētā pēdējā laikā.
5. Tjusso kundzes muzejs.
Visievērojamākais vaska figūru muzejs pasaulē, kur atrodas vairāk kā 400 zvaigžņu figūru, pazīstamu politiķu, sportistu, karaļa ģimeņu locekļu, kā arī noziedznieku.
6. Zinātnes muzejs.
Te ir attēlota zinātnes un rūpniecības attīstība un tās ietekme uz ikdienas dzīvi; te izvietotās kolekcijas ir vienas no lielākām, virspusējām un nozīmīgākām pasaulē.
7. Tauers.
Londonas Tauera oficiālais nosaukums Viņas augstības Pils un Cietoksnis, Londonas Tauers, pēdējo reiz kad valdības vadītāji izmantoja šo vietu kā pili, bija karaļa Džeimsa I (1566-1625) valdīšanas laikā.
8. Šerloka Holmsa muzejs.
Beiker –strita ir detektīvu notikumu varoņa adrese, -sēra Artura Konan Doiļa izdomājums, kurš ir zināms ievērojamā rakstnieka cienītājiem visā pasaulē. Jūs jutīsiet tā laika atmosfēru un atcerēsieties daudzus aizraujošu stāstu sižetus, kuros galvenie tēli bija ar ārkārtīgu intelektu apveltīts slepenpolicists Šerloks Holms un viņa draugs dakters Vatsons.
Atvērts katru dienu no 9:00 līdz 18:00.
Ieeja 6 mārciņas.
Metro: Baker street.
9. „Boro” tirgus.
Blakus Tate Modem galerijai izvietots Borough vecākais Londonas produktu tirgus. Tauta to sauc par „Londonas noliktavu” un ir gardēžu paradīze: no svaigu produktu milzīgās izvēles cilvēkiem „siekalas tek”. Tirgus atrodas zem dzelzs jumta, tieši kā Čārļza Dikkenza stāstos. Un ja jūs gribat sestdienas rītu pavadīt interesantā un dzīvā atmosfērā, nopirkt itāļu sieru, krabjus no Mokab jomas, spāņu ēdienu un daudz ko citu, tad nāciet šurp.
Tuvākais metro pie tirgus: London Brigde Tube un Borough.
Darba laiks: ceturtdien -11:00, piektdien -12.00-18.00, svētdien -9.00-16.00.
10. Bukingemas pils.
Karaļa rezidence atrodas pret Pell –Mell ielai un pret Karalienes Viktorijas, apzeltītam marmora piemineklim. Kad Karaliene ir pilī uz jumta plīvo karaliskais karogs. Tās sencis Karalis Georgs IV, uzstāja, lai pils būtu uzcelta pēc arhitekta Džona Neša projekta. Tās celtniecība sasniedza700000 mārciņas, tāpēc ka izmantotas tādas pārmērības kā 500 marmora bloku ar Karrazas dzīslām.
Bukingemas pils tiek atvērta apmeklētājiem augustā vai septembrī.
- Vīnu
- Angļu tēju .
- Sieru.
- Klassic English Breakfast tēju.
- vēl Aromatics Eart Grey tēju.
- arī Tetley tēju.
- Kā suvenīru –„Londonas” autobusu rotaļlietu.