Barselona – Katalonijas galvaspilsēta, pilsēta, kuru nevar aizmirst, ja tu esi kaut reizi bijis. Te mākslas skolā mācījās Pablo Pikaso, katalonieši Huans Miro, Bunuels un Antonio Gaudi - ģeniāls arhitekts, ne reizi nav izbraucis no savas Barselonas, ielicis tajā visus savus sapņus un mīlestību , visu savu dzīvi, izveidojis īstenība unikālu pilsētu. ...Gueļa parku, Mila māju, bīskapa pili, Eļa Kapričio, La Pedrero kotedžu, Batueļo māju, lapenes, dažādus režģus, žogus, vitrāžas!... Beidzot Svētās Ģimenes Dievnamu- vienu no XX gadsimta, neticamām un fantastiskām būvēm, neoficiāli kļuvušu par Barselonas šodienas simbolu.
1. Dziedošās strūklakas.
Pie Monžuikas kalna nogāzes var tīksmināties ar brīnišķīgu skatu- gaismas muzikālām strūklakām. Čaikovska , Baha, Bethovena mūzikas pavadījumā strūklaka sāk laistīties tūkstoš krāsās, pastāvīgi mainot savus. Drusku augstāk atrodas Nacionālā pils (tagad – kataloniešu mākslas muzejs).
Strūklakas strādā:
Ziemā (no oktobra līdz aprīlim) piektdien un sestdien no 19:00 līdz 21:00.
Vasarā (no maija līdz septembrim) ceturtdien, piektdien un svētdien no 20.00 līdz 24.00.
Metro Placa Espanya (green line, L3 un red line, L1).
2. Antonio Gaudi Darbi.
Pirmkārt, tas ir Svētās Ģimenes katedrāle (La Sagrada Familia Cathedral) Gotiskajā kvartālā (Barri Gotic) un Gueļa parks. Svētās Ģimenes katedrāle-nepabeigts šedevrs Gaudi. Katedrāli būve un restaurē arī šodien, bet neskatoties ne uz kādiem celtniecības mežiem – tā ir grandioza. Gueļa parks –pats populārākais parks Barselonā, kas ietverts vispasaules objektu JUNESKO mantojuma sarakstā. Te jūs ieraudzīsiet ķirzaku no mozaīkas, kas kļuva par vienu no Barselonas simboliem. Jocīgi soliņi, kolonas, grots –tas ir izpildīts (no veciem traukiem, flīzēm, pudelēm).
Darba laiks:
Novembris –februāris no 10:00 -18:00, marts –oktobris no 10:00 līdz 19:00, aprīlis –septembris no 10:00 līdz 20:00, maijs –augusts no 10:00 līdz 21:00. Ieeja brīva.
Olot, 7; Mempo Lesseps, Vallcarca.
Antonio Gaudi darbus vārdos nevar izteikt, tos jāredz!
3. La Rambla.
Tā ir sena promenāde, kādreiz bija vasarā izsīkstošas upes gultne. Te ir viss –kafejnīcas, veikali, izklaides vietas. Te visu diennakti drūzmējas ielu mākslinieki, mīmi un muzikanti. Protams, arī tūristi.
4. Bokerija tirgus (Boqueria).
Pats apmeklētākais un krāsainākais produktu tirgus Eiropā, var būt pat pasaulē. Dārzeņi, augļi, sieri, gaļa, desas –tas ir pats par sevi saprotams. Bet sevišķi šī vieta ievērojama ar lielu svaigo zivju sortimentu un skaļām tantiņām, kas tās tirgo. Labi sieri: vesela jūra spāņu, franču un itāļu šķirņu. Cenas ir augstas. Nav pieņemts kaulēties.
Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienas no 8:00 līdz 20:30.
Mempo Liceu.
5. Akvārijs L’ Aquarium de Barcelona.
Vell ostas rajonā atrodas viens no vislielākajiem akvārijiem Eiropā. Caurspīdīgs 80 –metrīgais tunelis okeanariuma iekšpusē ļauj justies burtiskā ziņā jūras dibenā.
Darba laiks: no 9:30 līdz 21:00, jūnijā un augustā no 9:30 līdz 23:00.
Kases un ieeja veras ciet stundu pirms akvārija slēgšanas.
6. Citadeles parks.
Brīnišķīgs parks ar apelsīnkokiem, triumfālo arku pie ieejas un galveno ievērojamu objektu –gigantisku strūklaku Kaskad (Cascada) (atkal Antonio Gaudi darbi).
Darba laiks: novembris –februāris no 10:00 līdz 18:00; marts, oktobris –no 10:00 līdz 19:00;
aprīlis, septembris–no 10:00 līdz 20:00; maijs –augusts no 10:00 līdz 21:00.
7. Hristofora Kolumba piemineklis.
Pieminekļi Hristoforam Kolumbam ir praktiski katrā Spāņu ostas pilsētā, bet tieši Barselonā Kolumbs atgriezās no savas dzīves galvenā jūras ceļojuma. Grandiozs piemineklis Hristoforam atrodas La Rambla bulvāra galā, no šejienes sākas pilsētas ostas daļa.
Metāliskās kolonas iekšpusē atrodas lifts, ar kuru tūristi paceļas 60 metrus skatu laukumā.
8. Flamenko.
- Nacionālais ēdiens „Poeļja”
- Brīnišķīģie jūras produkti.
- Neparasti garšīgi apelsīni.
- Keramiku mozaīkas tehnikā (ļoti interesanti darbi ir pie Gueļa parka).
- Kostīmu Flamenko dejai (suvenīru bodes uz La Rambla).
- Vīns.