Atēnas – te ir ne tikai antīkās arhitektūras un vēstures pieminekļi. Tie ir arī brīnišķīgi skati no Likvitosa Filopapposa pakalniem, ar lielu daudzumu mājīgu kafejnīcu Manastirakas kvartāls, vēsturiskais Plaka rajons ar Bizantijas pieminekļiem, kur var arī atrast ne mazums Atietu ievērojamo vietu. Bet arī vēl, Atēnas – tā ir labākā virtuve visā Grieķijā un dažāda nakts dzīve: tradicionālā mūzika, kinoseansi zem atklātām debesīm, koncerti un teātra izrādes. Bet tomēr šodien grieķu galvaspilsēta atgādina milzīgu laukumu izraktuvēm.
1. Adriana Arka.
Atrodas analīzes prospektā. Tā kalpoja par vārtiem sienā kura atdala seno grieķu pilsētu no jaunās, kuru uzbūvēja Adrians. Uz arkas fasādes ir saglabājušies uzraksti: „Te Atēnās, senā pilsēta Tesena”, otrā pusē –„Te pilsēta Adriana, bet ne Tenesa”. Arka atšķiras ar dekora Kautrību un proporciju staltumu, tajā jūtama grieķu arhitektūras ietekme.
2. Piemineklis Pisikratam.
Tas atrodas Pisikrata un Vironosa ielu stūrī. Piemineklis kormeistaram, kura koris uzvarēja dionistu sacensībās. Tas ir vienīgais saglabājies piemineklis kor meistaram no tā skaita, kas kādreiz atradās Tripodona ielā. Piemineklis ir bāze bronzas trijkājim –uzvarētāja balvai.
3. Andronika Klepsidra.
Vai „Vētru tornis”. Šo ēku bija uzbūvējis bagāts tirgotājs Androniks no Kirras. Tajā tika ievietots ūdens pulkstenis –klepsidra. Astoņstūra torņa malas izrotātas ar figūrām, kuras personificē vējus, kas pūta no dažādām pusēm, -tā celies otrais nosaukums.
4. Bizantijas muzejs.
Muzejs tiesīgi lepojas ar savu Bizantijas ikonu kolekciju –vienu no bagātākajām visā pasaulē. Muzeja ēka sava laikā kņazienes Plezanes rezidence. Korpusā, kas atrodas tieši pretī ieejai, izvietoti agrās Bizantijas un postbizantijas dievnamu interjeri.
Pr. V. Sofijas 22.
Darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai no 8:00 līdz 15:00.
5. Bērnu muzejs.
Tā ir paradīze bērniem. Augšējā stāvā jūs varat ieraudzīt pilnu bērnu istabas rekonstrukciju –ar veclaicīgām mēbelēm, radio un vecās Atēnu mājas krāsni. To patiesi sauc par „vecmāmiņas un vectētiņa istabu”. Te bērni var uzlaikot tā laika apģērbu. Pirmajā stāvā izvietota Atēnu metro darbu ekspozīcija. Mazie muzeja apmeklētāji varēs ieraudzīt, kā izskatīsies metro stacijas, ka arī ieskatīties tunelī, protams, pirms izvelkot darba ķiveri. Muzejā ir arī bērnu spēļu laukums un bibliotēka. Ja jums ir bērni, šo muzeju nekādā gadījumā nedrīkst palaist garām.
Kidafineona (Kydathenaeon), 14, Plaka.
Darba laiks:
Pirmdiena, Trešdiena.: 09.30-13.30,Piektdiena.: 09.30-13.30 un 17.00-20.00, Sestdiena., Svētdiena.: 10.00-13.00.
6. Akropole.
Tas ir klinšains 156 metrus augsts pakalns virs jūras līmeņa, kurš atrodas Attīkas kalnienes centrā. No trim pusēm stāvs, pa to var pacelties tikai no rietumu puses. Akropole tūkstošgadu laikā ir Atēnu simbols, svētu klinti, ir saistošs posms starp vareno senās Grieķijas civilizāciju un mūsdienām. Akropoles muzejs glāba nenovērtējamas dārglietas.
7. Bizantijas dievnami.
Tie ir izvietoti uz ziemeļiem no Akropoles, Plakas teritorijā un tuvākajās ielās. Vairākums dievnamu attiecas uz XI-XII gs-tu. Līdz šim periodam dievnamiem pārsvarā pielāgoja antīkas pārbūvētas baznīcas. XI gs-tā Atēnas sāk celt vienu otrai līdzīgas (pēc viena plāna) nelielas baznīcas vilina ar savu apjomu harmonisko skaistumu, stingru līniju ritmu, ar rakstaino sienu gleznaino traktējumu.
8. Bibliotka Gennadios.
Ēkā, kurā izvietota viena no bagātākajām Atēnu bibliotēkām, tiek eksportēti vērtīgi rokraksti, dokumenti, kas attiecas uz svarīgākām jaungrieķu literatūras lappusēm, kā arī lorda Baerona personīgo lietu kolekcija, kā, piemēram, viņa zelta pulkstenis, olīvu vainags un izdevniecības materiāli. Lielajā zālē pirmajā stāvā periodiski notiek izstādes par dažādām tēmām. Suidias ielā, 61.
Darba laiks : pirmdiena., otrdiena.: 09.00-17.00, trešdiena., ceturtdiena.: 09.00-20.00, Sestdiena: 09.00-14.00.
-olīveļļu.
-pistācijas riekstus.
-ar olīveļļu sastāva ziepes un kosmētiku.
-švammes.